Pompa ciepła

Instalacja i serwis
pompy ciepła

W ostatnich latach coraz bardziej popularną metodą grzewczą budynków staje się instalacja pompy ciepła. Niewątpliwymi zaletami tych urządzeń są przede wszystkim: energooszczędność, niskie koszty eksploatacji oraz brak emisji spalin. Wykorzystanie pompy ciepła w domu pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania.

W Termi oferujemy kompleksowy montaż pompy ciepła. W zależności od Państwa potrzeb możemy zamontować urządzenie o dowolnej mocy. Urządzenia zajmują niewielką powierzchnię oraz mogą być zamontowane wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Zapewniamy szeroką gamę modeli pomp ciepła renomowanych producentów.

instalacja-pompy-ciepla-sochaczew.webp

jak-dziala-pompa-ciepla.webp

Jak działa pompa ciepła?

Zasada działania pompy ciepła polega na odbieraniu energii z zewnątrz, a następnie przekształcaniu jej w ciepło użytkowe. Proces rozpoczyna się przepływem zimnego czynnika chłodniczego do wymiennika ciepła (parownika). Następnie czynnik paruje i trafia do sprężarki.

Podczas sprężania zwiększa się ciśnienie i temperatura czynnika chłodniczego. Powstała para przechodzi do skraplacza, gdzie wydziela się ciepło, które trafia do instalacji grzewczej. W drodze powrotnej następuje rozprężenie i ochłodzenie czynnika wskutek czego trafia on ponownie do parownika i cały proces się powtarza.

Zalety pompy ciepła

Bezobsługowość

Optymalnie dopasowana do powierzchni budynku pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa.

Ekologia

Pompa ciepła jest urządzeniem bezemisyjnym i nie zanieczyszczającym środowiska naturalnego.

Łatwość instalacji

Pompę ciepła można łatwo zainstalować prawie w każdym obiekcie oraz umiejscowić w dowolnym pomieszczeniu.

Funkcja chłodzenia

Nowoczesna pompa ciepła jest wyposażona w funkcję chłodzenia i może z powodzeniem zastąpić tradycyjny klimatyzator.

Niskie koszty eksploatacji

Pompy ciepła to urządzenia o wysokiej efektywności energetycznej co przekłada się na niskie koszty eksploatacji.

Współpraca z fotowoltaiką

Powiązanie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną pozwala zredukować koszt eksploatacji pompy ciepła niemalże do zera.

Najczęstsze pytania

Wykonanie kompleksowo montażu pompy ciepła często wymaga monażu urzadzeń toarzyszących jak zbiornika buforowego, pomp obiegowych czy zbiornika wyrównawczego. Całość kosztów jest ustalana idywidualnie na spotkaniu z doradcą.

Pompa ciepła nie jest urządzeniem bezgłośnym. Dźwięk wydawany przez pompę ciepła nie jest uciążliwy i zogdnie z przyjętymi normami nie powinien przekraczać 40dB (pomiar na granicy posesji). Pompa ciepła pracuje nieco głośniej w trakcie niskich temperatur.

Prawidłowo działająca i szczelna instalacja nie wymaga uzupełniania czynnika chłodniczego. Należy pamiętać o okresowych przeglądach technicznych urządzeń aby wykluczyć ewentualne usterki.

Trwałość pompy ciepła jest określana średnio na ok. 25 lat. Serce pompy ciepła czyli sprężarka ma żywotność około 200.000 godzin. Regularne przeglądy i konserwacja urządzenia przyczynia się do wydłużenia prawidłowej pracy pompy ciepła.

Jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła?
Skontaktuj się z nami